Kekeleyen Çocuğa Ailesi Nasıl Davranmalı?

Kekeme çocukları olan anne – baba ve diğer aile bireylerine önemli görevler düşüyor.

[Benim Nasıl Kekemeliği yendiğimi Öğrenmek için Tıklayın!]

Sevgi ve anlayışla yaklaşın: Kekemeliğin aşılmasında en önemli etken sevgi dilidir. Öncelikle çocuk anne babasının ona sevdiğini hissetmelidir. Çocuk konuşma esnasında teklediğinde ya da bir sözcüğü aradığında asla sinirlenmeyin ve ona kızmayın.  Çocuk kekemeliğiyle ilgili olumlu ya da olumsuz duygular yaşıyor olabilir; bu konuda konuşmak istiyorsa onunla konuşun. Kekemeliğin farkında olduğunuzu, onu kabul ettiğinizi hissettirin. Çocuk sizinle konuşmaya istekli değilse ya da bazı kaygıları varsa, konuşmaya zorlamayın. Ancak, onunla iletişime her zaman hazır olduğunuzu belirtin.

Sabırlı olun: Kekeleyen çocuğun söylediğini düzeltmek ya da düzgün konuşması yönünde ısrarlı şekilde telkinde bulunmak doğru değildir.

Read More

Her Networkçünün Mutlaka Okuması Gereken 15 Kitap

Başarı adına yola çıkan her netwokçü, kişisel gelişimine katkı sağlayacak kitapları bulmalı ve onları notlar alarak okumalıdır. Çünkü kendini öğrenmeye adayan networkçüler hedeflerine ve hayallerine daha çabuk ulaşırlar.

Bir networkçü için okumak neden bu kadar önemlidir? [Sonuna Kadar Okuyun BONUSLARI Kapın!]

Çünkü her okuduğunuz kitapla birlikte olumlu ve zihninizi besleyen mesajlar alırsınız. Sizi frenleyen ve durduran düşüncelerin yerine yeni düşünce biçimleri inşa edersiniz.

Okumaya devam ettikçe de yeni düşünce biçiminiz sayesinde başarı getirecek iyi alışkanlıklar oluşmaya başlar. Öğrenmeye ve gelişmeye devam ettiğiniz müddetçe de başarınız bir diğer başarıyı izler...

Read More

30 DAKİKADA DOĞRU İZLENİM BIRAKMA

Değerli dostlar! Sizlerle ne zamandır okuduğum kitapların özetlerini paylaşmayı düşünüyordum. Yıllardır “kendime yatırım yapma” adına okuduğum kitapların özetlerini çıkarır ve mutlaka ara sıra onlara göz gezdiririm. Kendi kendime dedim ki: “Bu özetleri video makaleler halinde paylaşıp dostlarımın hayatına da değer katmalıyım.”

Bu düşünceden hareketle ilk kitap özeti video makalemi sizlerle paylaşıyorum. Umarım beğenirsiniz…

Kitaptan aldığım notlar…

Read More

Roger Bannister’ın Sıra Dışı Hikayesi

article-2695241-1f91d94400000578-297_964x595İnsan çalışırsa, düşündüğü ve inandığı her şeyi başarabilir.

Bu gün sizlere Doktorlara meydan okuyan bir adamdan bahsetmek istiyorum;

Roger Bannister’tan…

1950 yılında doktorlar: “Hiç kimse 1 mili 4 dakikanın altında koşamaz ”diye bir açıklamada bulunurlar Bu açıklamayı duyan Bannister; “Nasıl olur da siz bana sınır koyarsınız” der ve tüm basın mensuplarını çağırarak Doktorlara şöyle meydan okur; “Buradan ilan ediyorum! Ben kimseyle yarışmıyorum doktorlarla yarışıyorum! Ve tek hedefim var 1 mili 3.59’da koşarak doktorları yalancı çıkarmak. Bunu sizlerde göreceksiniz.”

Read More

Büyük Hayalleri Kurmaya Cesaret Edenler İçin, Hiç Bir Şey İmkansız Değildir – Kalpana Chawla

sales-funnel-kopya

“Hayalini kurabiliyorsanız yapabilirsiniz.” diyor Walt Disney.

Başarılı insanlar, ulaşabileceklerinden daha fazlasını hayal ederler. Onlar ne istediklerini tam olarak bilirler ve bunu elde edeceklerine yürekten inanırlar. Amaçlarına ulaşmak için de işe yarar planlar yaparlar.

Kalpana Chawla’nın hayatında olduğu gibi;

Chawla, henüz altı yaşında, evlerinin önünde oynarken gökyüzün süzülerek giden bir cisim görür. Hemen annesinin yanına koşup; “Anne bu ne?” diye sorar. Annesi: “Kızım o araca uçak denir. İnsanları bir şehirden başka bir şehre taşımakta kullanılır. Hatta bunların uzaya giden daha gelişmişleri bile var. Onlara uzay mekiği denir.

Read More

Dünyayı daha yaşanır hale getirmek isteyen bir çocuk: Melissa Poe

sales-funnel-kopya1989’da Tv izliyor. Mevcut kirletme düzeyimiz devam ederse dünyanın yirmi yıl sonra nasıl bir yer olacağıyla ilgili..

Melissa çok üzülüyor. Ve başkan Bush’a mektup yazıyor.         

Sevgili Başkan,

“Çevre kirliliğiyle ilgili bir şeyler yapacak mısınız? 100 yaşına kadar yaşamak istiyorum.

Başkanım, eğer bu mektubu dikkate almazsanız hepimiz çevre kirliğinden öleceğiz. Lütfen yardım edin.”  Bunu bilbortlara, panolara asmasını istiyor.

Read More

ABD Tarihini Değitiren Kitap

Bu gün sizlere ABD’nin Tarihi değiştiren bir kitaptan bahsetmek istiyorum;

Orison Swett Marden ABD’de Büyük Buhran dönemi sonrası bir bakıyor ki; herkeste bir umutsuzluk, açlık ve sefaletten kurtulamayız düşüncesi ve hayal kırıklığı var. “İnsanları ayağa kaldıracak onları motive edecek bir şeyler yapmak lazım” diye düşünüyor. Ve İnsanlara direnme gücü verecek bir kitap yazmaya karar veriyor.

Read More

Kekemelik Çözülebilecek Bir Sorun Hiç Korkmayın!

“Kekemeliği Yenmede 3 Etkili Yöntem” Eğitim Seti 

Read More

Yenilgiyi Kabul etmeyen Yenilmiş Sayılmaz!

leaderHatalarınız size çevreniz tarafından hatırlatılır. Ve yüzünüze vurulan her hata ve başarısızlığınız içinizdeki  şüphe ve korku tohumlarını büyütür. Bir kez şüphe ve korku düşüncelerinize yerleşti mi, tüm enerjinizi, başarma isteğinizi ve gücünüzü kaybedersiniz.

İnsan önce kendi içinde yenilir.

Size karşı yapılan olumsuz eleştirilere takılıp kalmayın. Hatta onlardan etkilenerek kendinizi yetenek ve beceri yoksunu görmeye başlamayın. Çoğu insanın bunu ‘kendisine’ yaptığını görüyorum. Böyle yaparsanız daha iyi olmak için gereken pozitif gücü kendinizde bulamazsınız. ‘Kendine acımaktan’ daha aşağılayıcı, küçültücü ve ruhsal çöküntü veren başka bir eylem yoktur. Böyle bir yara kalbinize yerleştiği sürece iyi bir hayata kavuşmayı bekleyemezsiniz. Eğer kalbinizdeki şüphe ve korkuyu yenerseniz başarısızlığı da yenersiniz.

Read More

Hayaller Nasıl Gerçeğe Dönüşür?

indirHayalleriniz kadar onlara ulaşacak cesaretiniz de olmalı… 
Yolculuk hedef belirlendikten sonra, yön kazanır. Hayattan gerçekten ne istiyorsunuz? Çoğumuz ne istediğini ve kendisi için neyin daha iyi olacağının farkında bile değil. Bunun arayışı için de bile değil. Hata çoğu insan başkalarının beklentilerini ve kişisel isteklerini kendi isteği kabul ediyor.

Önce şunu keşfetmelisiniz;

İstekleriniz gerçekten sizin içinizden mi geliyor, yoksa başkalarının size yakıştırdıkları mı?

Read More