Akıllı İnsanlar Değişime Nasıl Yaklaşır?

Ssmartadece aptallar ve ölüler değişmez

Kötü yolda kullanılan bir akıl, kirli bir yaşam ve bozulmuş bir beden anlamına gelir. İnsan ne düşünüyorsa odur. İyi düşünceler iyi meyve, kötü düşünceler kötü meyve verir.

Ne yazık ki çoğumuz ne düşündüğümüzü veya neden öyle düşündüğümüzü sorgulamaya vakit ayırmıyoruz. Şartlarımızı düzeltmek istiyoruz, ancak kendimizi düzeltmeye yanaşmıyoruz. Oysa kendi içimizde değişimi sağlamadan dışımızda değişimin olmayacağını da biliyoruz. Bir insan ne zaman halinden şikayet edip küfretmeyi bırakırsa o zaman insan olmaya ve hayatını düzene kaymaya başlar.

Kendi durumunu düzeltmeyi başkasından beklemeyin. Düşünce sisteminizde değişim oluşturmak için, düşünce sisteminize meydan okuyun, eski düşünce kalıplarınızı gözden geçirin. Yeni bakış açıları ve değerler edinin. Şunun farkına varın; toplum, okul ve ailemiz kabul görmek ve dışlanmamamız için bize nasıl düşünmemiz ve davranmamız gerektiğini öğretmiştir. Çoğumuz onların verdiği kalıpları doğru kabul edip, sorgulamayı ve dikkat etmeyi bıraktık. Düşünce, inanç ve değerlerimizle oluşan o kalıpların esiri olduk.

İşte ödeviniz; hemen şimdi dört gözünüzü açık tutun, etrafınıza dikkat edin, farklı bakmaya ve düşünmeye çaba gösterin. Başkalarının görmedikleri şeyleri görme başlayın. Sadece aptallar ve ölülerin değişmeyeceğini aklınızdan çıkarmayın. 


[grwebform url=”https://app.getresponse.com/view_webform_v2.js?u=ShQNH&webforms_id=11844102″ css=”on” center=”off” center_margin=”200″/]

.

Yorumunuzu Bizimle Paylaşın!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>